Regionsmesterskap Terreng, 2017
Postet av Birkenes IL - Sykkel den 9. Sep 2017
Birkenesrytterne Øyvind Reiten og Olav N. Birkeland stilte opp i Regionsmesterskap Terreng 2017. Rittet ble arrangert av KCK i Jegersberg, med ryttere fra hele regionen (Agder og Rogaland).
Etter heller labre dager, skinte endelig sola over både Grønn Slette (start/mål-området), men også over resultatene. Vinner av Menn Senior, Bent Inge Bakke (Søgne SK) kunne ingen gjøre noe med, men både Øyvind og Olav kom på pallen i sine klasser.
Øyvind (til høyre) vant sin klasse, mens Olav fikk 3. plass. Imponerende av begge, spesielt med tanke på at Olav var ute for et fall i første runde (legg merke til nesetippen), og Øyvind, ifølge ham selv, stilte til start uten noe særlig med trening.
Gratulerer til dere begge to!
Resultatliste, Åpent Klubbmesterskap Tempo
Postet av Birkenes IL - Sykkel den 6. Sep 2017
Siste ritt i sesongen. 10 kilometer tempo i godt sykkelvær: overskyet og omtrent ingen vind. 38 ryttere møtte opp.
Rittet ble vunnet av den tidligere storheten som igjen har fått opp en veldig god sykkelform: Leif Tore Eriksen fra KCK. Tiden hans ble gode 12:53. Bak ham kom Christian Wulff, KCK, (13:15) og Trond-Lauritz Larsen, LCC, (13:42). Beste dame ble Julie Solvang fra Grimstad SK. Også hennes tid meget god tid, nemlig 14:09. Bak henne fulgte Siren Breidalen Wulff, KCK, med 14:53. Blant de yngre syklistene var det KCK rytterne i 13-14-års klassen som imponerte stort: Stian Fredheim på første med tiden 15:20, Hans Petter Emil Fredriksen kun 4 sekunder bak og Vetle Slemdahl 48 sekunder bak der igjen (16:12).
Dagens lengsfarende var Jan Bastian Solberg fra Vigrestad. Han var alene i klassen under 10 år, og eneste som syklet 5 kilometer. Tiden ble 13.23.
Må også takke rytterne for deltakelse i årets siste ritt på Birkeland for i år. Velkommen tilbake til neste år.
Full resultatliste:
Åpent Klubbmesterskap, 10 km Tempo | Birkenes IL | |||
5 kilometer | ||||
Klasse | Plass | Navn | Klubb | Tid |
M<10 | 1 | Jan Bastian Solberg | Vigrestad | 13:23 |
10 kilometer | ||||
M 10 | 1 | Lukas Stoveland | Birkenes IL | 21:57 |
M 10 | 2 | Samuel Stoveland | Birkenes IL | 22:08 |
K 11-12 | 1 | Marit Rislå | Grimstad SK | 20:22 |
M 11-12 | 1 | Jesper Stiansen | Kristiansands CK | 18:40 |
M 11-12 | 2 | Espen Jensen | Kristiansands CK | 19:12 |
M 13-14 | 1 | Stian Fredheim | Kristiansands CK | 15:20 |
M 13-14 | 2 | Hans Petter Emil Fredriksen | Kristiansands CK | 15:24 |
M 13-14 | 3 | Vetle Slemdahl | Kristiansands CK | 16:12 |
M 13-14 | 4 | Johannes Realfsen | Blindleia CK | 19:18 |
K 15-16 | 1 | Linn Rislå | Grimstad SK | 18:09 |
K Senior | 1 | Julie Solvang | Grimstad SK | 14:09 |
M Senior | 1 | Åsmund Sivertsen | Birkenes IL | 13:35 |
M Senior | 2 | Torleif Kleppe | Greipstad IL | 14:07 |
M Senior | 3 | Kjell Are Sangvik | Kristiansands CK | 14:38 |
M Senior | 4 | Kristian Sklett Larsen | Kristiansands CK | 15:25 |
K Master | 1 | Siren Breidalen Wulff | Kristiansands CK | 14:43 |
M Master (<50) | 1 | Leif Tore Eriksen | Kristiansands CK | 12:53 |
M Master (<50) | 2 | Christian Wulff | Kristiansands CK | 13:15 |
M Master (<50) | 3 | Trond-Lauritz Larsen | Lund CC | 13:42 |
M Master (<50) | 4 | Morten Arentz Grastvedt | Blindleia CK | 13:53 |
M Master (<50) | 5 | Andreas Nordal | Kristiansands CK | 14:06 |
M Master (<50) | 6 | Rune Strøm | Kristiansands CK | 14:19 |
M Master (<50) | 6 | Torstein Walle | Arendal CC | 14:19 |
M Master (<50) | 8 | Anders Smith | Birkenes IL | 14:36 |
M Master (<50) | 9 | Tom Helge Pedersen | Dølemo IL | 14:46 |
M Master (<50) | 10 | Olav N. Birkeland | Birkenes IL | 15:04 |
M Master (<50) | 11 | Halvdan Realfsen | Blindleia CK | 15:13 |
M Master (<50) | 12 | Steinar Kvestad | Blindleia CK | 15:27 |
M Master (<50) | 13 | Annar Gaustad | Blindleia CK | 15:41 |
M Master (<50) | 14 | Jonny Olsen | Blindleia CK | 16:49 |
M Master (<50) | 15 | Knut Nesbu | Birkenes IL | 18:38 |
M Master (>50) | 1 | Bjørn Notto Eppeland | Arendal CC | 14:04 |
M Master (>50) | 2 | Johnny Olsen | Kristiansands CK | 14:36 |
M Master (>50) | 3 | Anders Gustav Birkeland | Blindleia CK | 14:47 |
M Master (>50) | 4 | Bjørnar Schanke | Birkenes IL | 15:44 |
M Master (>50) | 5 | Rolf Sverre Schanke | Blindleia CK | 16:10 |
M Master (>50) | 6 | Kåre Hørte | Birkenes IL | 16:32 |